Пабло Кареньо-Буста ще играе срещу Джокович на четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Полуфиналистът от Откритото първенство на САЩ Пабло Кареньо-Буста (Испания) достигна за втори път в кариерата си до четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Испанецът беше посетен от лекар на корта след втория сет, но продължи да играе добре и победи германския квалификант Даниел Алтмайер с 6:2, 7:5, 6:2 за 2:22 часа на "Филип Шатрие".

На US Open миналия месец Буста беше тенисистът, който продължи в следващия кръг, след като Новак Джокович беше отстранен заради неволен удар с топка срещу съдия на линията при завършено разиграване.

Буста беше четвъртфиналист в Париж през 2017 година.

22-годишният Алтмайер се опитваше да стане първият тенисист от 1996 година, който достигна до четвъртфиналите при първото си участие на турнир от Големия шлем. Той не беше загубил сет преди този двубой.

Буста заяви, че имал леки стомашни проблеми и затова е бил посетен от лекар на корта. Той омаловажи проблема и каза: "Понякога трябва да печелите такива мачове, когато не сте на 100%".

Той ще се изправи срещу поставения под номер 1 Новак Джокович в спор за място на полуфиналите.