Безпощаден Джокович се разправи и с Хачанов (видео)

Световният №1 Новак Джокович постигна нова лесна победа и вече е на 1/4-финалите на “Ролан Гарос”. Шампионът от 2016 година надигра на 1/8-финалите поставения под №15 руснак Карен Хачанов с 6:4, 6:3, 6:3 и на 1/4-финалите ще играе с поставения под №17 испанец Пабло Кареньо Буста или германския квалификант Даниел Алтмайер (№186 в ранглистата на ATP). Любопитно за отбелязване е, че именно Кареньо Буста бе съперникът на Ноле на 1/8-финалите на US Open, когато сърбинът бе дисквалифициран от турнира за удар с топка по страничен съдия.
Джокович даде само пет гейма на колумбиец, задмина Федерер по победи в Париж
Още при 3:2 Джокович в първия сет имаше два поредни брейкпойнта при 15:40, но Качанов се измъкна. Първият сет завърши с три поредни пробива. Първо сърбинът проби за 5:3, но Хачанов направи рибрейк за 4:5 и сетът продължи. В десетия гейм обаче руснакът отново загуби подаването си и това сложи край на първата част.
Джокович отново уцели съдия с топка (видео)
Във втората част 33-годишният балканец проби за 3:1, а при 4:2 се измъкна от 0:40, като спаси общо 4 брейкпойнта и взе подаването си за 5:2. В следващия гейм пък Ноле не успя да пробие, въпреки че Хачанов губеше с 0:40. Сърбинът пропусна общо 4 сетбола и Хачанов се добра до 3:5, но малко след това носителят на 17 титли от “Големия шлем” затвори втората част с 6:3.
В третия сет Джокович поведе с 2:0, Хачанов взе следващите три гейма и дори имаше два шанса за 4:2, но Джокович удържа подаването си - 3:3. Веднага след това Джокович направи пробив, затвърди го за 5:3, а после отново спечели подаването на съперника си и двубоят приключи след 2 часа и 23 минути игра. Джокович продължава в следващия етап от надпреварата без загубен сет, като днес за първи път от началото на турнира загуби 4 гейма в отделна част. Така сърбинът се класира за 11-и пореден и общо за 14-и път на 1/4-финалите на "Ролан Гарос".