Милан разби Специя след почивката, а Гълъбинов се контузи (видео)

Отборът на Милан постигна трета поредна шампионатна победа със суха мрежа и продължава да бъде безупречен в Серия “А”. “Росонерите” спечелиха домакинството си на Специя с 3:0 в мач от третия кръг на италианския елит. И трите попадения паднаха след почивката. Две от тях отбеляза Рафаел Леао (57', 78'), а третото беше дело на Тео Ернандес (76'). За съжаление, родният нападател Андрей Гълъбинов, който стартира като титуляр за гостите, получи травма в дясното бедро и напусна терена още в 31-ата минута.
Стефано Пиоли бе запазил защитата си от мача с Рио Аве в Лига Европа, но напред бе направил множество промени и единствено Алексис Салемакерс запази титулярното си мястото, като този път играеше по десния фланг. Опорни халфове бяха Сандро Тонали и Раде Крунич, а пред тях действаше Браим Диас. Като ляво крило играеше Рафаел Леао, а Лоренцо Коломбо водеше атаката. Гостите пък бяха подредени в 4-3-3, като техният централен нападател отново бе Гълъбинов преди да се контузи. В 7-ата минута Леао получи топката в близост до вратата, но тя му бе избита от Джакопо Сала преди да успее да нанесе удар. В 9-ата Гълъбинов направи добър пробив по десния фланг, но неговият пас не намери никого от съотборниците му. Малко след това Диас отправи слаб изстрел, който не беше проблем за Рафаел. В 21-ата минута Давиде Калабрия за малко да си вкара автогол, но Джанлуиджи Донарума успя да избие топката навреме. В 31-ата Гълъбинов беше принудително заменен заради негова контузия. В 39-ата Коломбо стреля с глава, но топката мина над вратата. До края на полувремето Диас и Салемакерс също се отчетоха с пропуски за домакините, а Донарума отрази шут на Даниеле Верде.
В 50-ата минута Диас стреля от границата на наказателното поле, но неточно. В 57-ата резервата Хакан Чалханоглу центрира от фаул, а Леао прати топката в противниковата мрежа за 1:0. В 66-ата появилият се от пейката Кевин Агудело стреля, но Донарума успя да избие удара му. В 71-ата Йенс Петер Хауге дебютира с червено-черната фланелка, след като замени Диас.
В 76-ата Ернандес отне топката от Агудело, направи рейд и прати топката в далечния долен ъгъл на вратата, пазена от Рафаел. Само две минути по-късно Салемакерс центрира, резервата Франк Кесие с глава насочи топката към вратарското поле, Чалханоглу се размина с нея, но Леао също беше там и отбеляза втория си гол за вечерта. Малко след това Ернандес също можеше да се разпише повторно, но Рафаел успя да спаси неговия шут. Това беше и последното по-опасно положение в мача.
Така Милан събра 9 точки и отстъпва на лидера в класирането Аталанта само по голова разлика преди градското дерби с Интер в следващия кръг. Специя пък е на 15-ата позиция с актив от 3 пункта.

МИЛАН - СПЕЦИЯ 3:0

1:0 Леао (57')
2:0 Ернандес (76')
3:0 Леао (78')

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Тонали, Крунич, Салемакерс, Диас, Леао, Коломбо

Специя: Рафаел, Сала, Шабо, Ерлик, Маркиза, Побега, Ричи, Маджоре, Верде, Гълъбинов, Джеси