Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Двоен удар на Арсенал доведе до поредна загуба за Шефилд Юнайтед (видео)

Два бързи гола на Арсенал след час игра донесоха победата на лондончани срещу Шефийлд Юнайтед. Отборът на Микел Артета спечели с 2:1 на “Емиратс”.

“Артилеристите” не успяха да намерят ритъма си в първите две трети от мача. В 61-ата минута Букайо Сака отпразнува повиквателната си за националния отбор на Англия с гол. След центриране на Белерин той се разписа след удар с глава. Три минути по-късно домакините удвоиха преднината си след прекрасна комбинация. Играчите на Арсенал направиха 19 поредни подавания преди влезлият като резерва Пепе да завърши атаката.

Тимът на Артета имаше пълен контрол, но в 83-ата минута Дейвид Макголдрик отбеляза първия гол за Шефилд Юнайтед в първенството от началото на сезона. Попадението обаче си остана почетно и гостите записаха четвърта поредна загуба през тази кампания и общо седма поредна във Висшата лига.
Лондончани не изиграха един от най-добрите си мачове, но вече имат три победи от първите четири срещи. Двубоят можеше да се развие по друг начин, ако през първото полувреме Давид Луис бе получил червен картон. Бразилецът спря Бърк, който излизаше сам срещу Лено, но съдията реши, че това не е необходимата санкция. Гостите също се разминаха с изгонване, след като Берж влезе опасно в краката на Обамеянг, но получи само жълт картон.

АРСЕНАЛ - ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 2:1