Лацио и Интер не се победиха в мач с три контузии и два червени картона (видео)

Отборите на Лацио и Интер завършиха наравно 1:1 на “Олимпико” в едно от дербитата на 3-ия кръг в Серия “А”. Лаутаро Мартинес (30') откри резултата за "нерадзурите", но Сергей Милинкович-Савич (55') осигури ремито за "орлите". И двата тима завършиха двубоя в намален състав след червени картони на Чиро Имобиле (69') и Стефано Сенси (86'). Също така домакините направиха цели три принудителни смени заради контузии на техни играчи.

Интересното е, че Симоне Индзаги бе направил само една промяна в състава си след тежката загуба с 1:4 от Аталанта. Тя бе свързана с появата на Хоакин Кореа, който си партнираше в атака с Имобиле за сметка на Фелипе Кайседо.

Антонио Конте обаче не бе изневерил на стила си и отново бе предприел ротации в състава си. Така Алесандро Бастони, Николо Барела и Иван Перишич замениха съответно Александър Коларов, Сенси и Ашли Йънг. Алексис Санчес пък бе отстъпил мястото си на Лаутаро, който оформи атакуващия тандем заедно с Ромелу Лукаку.
Първата голова опасност дойде в 20-ата минута, когато играещият с шапка Самир Ханданович отрази удар на Луис Алберто. Малко преди това Стефан Раду принудително беше заменен от Бастош. В 29-ата минута воле на Лаутаро мина покрай вратата. Само минута по-късно обаче аржентинецът беше по-точен и успя да даде аванс на своя отбор в резултата. В 35-ата пък Индзаги осъществи втората си принудителна смяна в мача, като новото попълнение Мохамед Фарес влезе на мястото на Адам Марушич.
На почивката влезлият като резерва Бастош беше заменен от Марко Пароло, отново заради контузия. В 47-ата минута шут на Лукаку профуча покрай вратата. В 55-ата Франческо Ачерби центрира, а Милинкович-Савич с глава изравни резултата. В 62-ата Ханданович изби удар на Алберто. Малко след това испанецът направи добър рейд, но Бастони блокира неговия изстрел.
В 69-ата римляните понесоха нов тежък удар, след като Имобиле си изкара директен червен картон. Артуро Видал направи шпагат срещу него, след което искаше да провери състоянието на превиващия се италиански национал. Нападателят обаче замахна срещу чилиеца, който се хвана за лицето и се просна на земята, а съдията изгони Имобиле от игра.
В 86-ата минута удар на резервата Марсело Брозович рикошира в противников играч и се удари в гредата, а веднага след това отново прехвърчаха искри между играчи на двата отбора. Край тъчлинията друга резерва - Сенси, изблъска Патрик, който се хвана за лицето, а реферът показа червен картон на халфа на гостите. До края на мача двата отбора не стигнаха до победен гол и трябваше да се задоволят с равенството.
ЛАЦИО - ИНТЕР 1:1

0:1 Лаутаро (30')
1:1 Милинкович-Савич (55')