Локомотив (Пд) е новият лидер в efbet Лига (галерия+видео)

Локомотив (Пловдив) е новият лидер в efbet Лига! "Смърфовете" спечелиха директната битка за първото място с Берое, надигравайки заралии с 3:1 в Стара Загора. Диниш Алмейда (12) изведе "смърфовете" напред. Иван Минчев (31) изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Алмейда срещу Алиун Фал. Кристиан Илич (64) отново даде аванс на гостите. Димитър Илиев (92) оформи крайния резултат след точно изпълнение на дузпа в свой стил. В самия край на мача Иван Минчев остави Берое с човек по-малко, след като получи червен картон. Така Локомотив ще водач в класирането поне две седмици, но и с мач повече от втория Лудогорец, чийто двубой с Арда беше отложен заради 16 положителни проби за COVID-19 в тима от Кърджали. Преди днешната среща Локомотив и Берое бяха разделяни само от точка в полза на "смърфовете".
98 Берое - Локомотив (Пловдив)
Под Аязмото станахме свидетели на сблъсък между два различни стила. Под ръководството на Димитър Димитров Берое играе техничен и офанзивен футбол, докато Бруно Акрапович залага на дисциплината и физиката.
Аут от състава на Берое днес бе Карлос Охене, който продължава да лекува контузия. Октави си партнираше в атаката на домакините с Алиун Фал. Еривалдо, Александър Цветков, Иван Минчев и Гаел Макута действаха в средата на терена, а четиримата бранители пред Християн Василев бяха Стив Фуртадо, Теди Мезаг, Георги Ангелов и Крум Стоянов.
Сред 11-те на Локо (Пд) нямаше изненади. На вратата бе Мартин Луков, а триото в защита бе в състав Милош Петрович, Лукас Масоеро и Диниш Алмейда. Бирсент Карагарен и Момчил Цветанов сноваха по двата фланга, а Парвиз Умарбаев, Петър Витанов и Лукас Салинас играха зад нападателите Димитър Илиев и Георги Минчев, който в последно време измести Анте Аралица.
Мачът започна с лек домакински натиск, при който футболистите на Берое достигнаха до два удара. Първо Еривалдо стреля от границата на наказателното поле, но в аут, а след това и Иван Минчев шутира покрай вратата.
В 12-ата минута "смърфовете" поведоха в резултата след хубав гол на Диниш Алмейда с глава. Бранителят на Локомотив засече центриране на Лукас Салинас от фаул, като успя да се освободи много умело от защитата на домакините. Футболистите на Берое имаха претенции, че Алмейда е бил в положение на засада при центрирането, но това не бе така и голът беше редовен.Шест минути по-късно Иван Минчев постави топката на главата на Алиун Фал, който от добра позиция засече, но Алмейда бе в близост до него и успя да блокира. Главният съдия не видя действието на защитника и отсъди аут вместо ъглов удар.
Авансът на "смърфовете" не продължи дълго и в 31-ата минута резултатът вече беше изравнен. Иван Минчев се разписа след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Диниш Алмейда срещу Алиун Фал. Бранителят на Локомотив събори нападателя в наказателното поле в опит да влезе в битка "рамо в рамо", но реферът Волен Чинков прецени, че контактът между двамата е достатъчен, за да отсъди дузпа за Берое.
В 36-ата минута Крум Стоянов стреля над вратата от много добра позиция за гол. Това бе и последното голово положение през първото полувреме, в което тимът на Берое изглеждаше малко по-активен от съперника си.
Второто полувреме започна с опасен удар на Иван Минчев от фаул, който премина застрашително на сантиметри от лявата греда на вратата зад Мартин Луков.
В 64-ата минута Локомотив удари Берое за втори път и то по същия начин, по който го направи през първото полувреме. Ново прецизно центриране от Лукас Салинас от фаул този път беше засечено от влезлия от резервната скамейка Кристиан Илич. Халфът изпревари Георги Ангелов и Крум Стоянов и прати топката в мрежата с глава. Веднага след това коварен шут на Георги Минчев беше боксиран от Луков.
В 80-ата минута Берое показа, че има сериозен проблем, когато противникът изпълнява статично положение. Отбраната на домакините показа нова слабост при центриране на Салинас от корнер, което Георги Минчев засече с глава на метър и половина от голлинията. Топката обаче беше в обсега на Християн Василев и стражът успя да избие в ъглов удар.
В 89-ата минута се образува сериозно спречкване в центъра на терена, при което Иван Минчев получи червен картон, а Георги Минчев и Тези Мезаг - жълти.
Така се стигна до втората минута на добавеното време, в която Волен Чинков посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Този път 11-метровият наказателен удар беше за Локомотив. Бирсент Карагарен надхитри и Тези Мезаг, и Волен Чинков, след като се сгромоляса в наказателното поле при посягане на защитника. Зад топката застана щатният изпълнител на дузпите в отбора на пловдивчани Димитър Илиев, който не сбърка.