Ботев (Нови пазар) с поредна трудна победа у дома

Футболистите на Ботев (Нови пазар) спечелиха поредна трудна победа у дома над новака в групата Интер (Добрич). Двубоят бе от поредният 8-ия кръг от Севеоизточна Трета лига и се игра на градския стадион в Нови пазар пред около 300 зрители. Новопазарци традиционно започват мачовете си у дома с голямо желание за успешно представяне. Така беше и сега. С ранен гол във вратата на Ферай Алимов още в 10-ата мин. се отчете Георги Щерев след разбъркване в наказателното поле на гостите.

Това вдигна самочувствието на футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) и трайно се настаниха в игралната половина на Интер (Добрич). Въпреки това обаче гол падна във вратата на Добромир Дочков. В 21-ата мин. Николай Тошков с плътен удар изненада вратаря на домакините за 1:1. В 35-ата минута Димитър Димитров отново изведе домакините напред в резултата след като преодоля няколко защитници и от наказателното поле простреля вратата им за 2:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част двата отбора отново имаха доста изгодни за отбелязване на гол положения, но реализираха само по един в двете врати. Най-напред Митко Митков в 63-та мин. покачи на 3:1, а в 78-ата минута. Баръш Николаев направи резултата 3:2. В края на мача нови пропуски на нападателите от двата тима оставиха резултата непроменен 3:2 в полза на „Ботев“ (Нови пазар). Победата прати тима от град Нови пазар на седмо място във временното класиране, новата загуба за тима на Интер (Добрич) го "закотви" в дъното на класирането.

В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува на Спортист 2011 (Генерал Тошево), докато Интер (Добрич) почива.