Лудогорец 2 спря и изпревари Хебър във Втора лига (видео)

Тимът на Лудогорец 2 записа четвърти пореден успех във Втора лига, след като днес успя да се наложи с 3:2 на Хебър (Пазарджик) на стадион “Гнездо на орли” в Разград. В герой за младите “орлета” се превърна Димитър Митков, който отбеляза хеттрик. Първото му попадение дойде в 9-ата минута от дузпа, а след това той успя да добави още две в 47-ата и 49-ата.

Гостите от Хебър се разписаха в последните 20 минути от мача, но не успяха да измъкнат нищо от него. В 73-ата минута юношата на Левски Тодор Чаворски намали за 3:1, а в последните секунди на двубоя Томислав Папазов добави още едно попадение от дузпа.

С тази своя победа Лудогорец 2 се изкачи до третото място в класирането, като изостава на 1 точка от втория Кариана (Ерден) и е с мач по-малко от първия Локомотив (София). “Орлите” имат 18 точки от 8 мача.

Хебър от своя страна записа първа загуба за сезона и прекъсна серията си от 5 последователни победи. Така отборът на Николай Митов остава на четвъртата позиция със 17 точки в актива си.