Лийдс даде страхотен отпор на Ман Сити, селекцията на Гуардиола отново остана без победа (видео)

Манчестър Сити не успя да запише победа във втори пореден мач в Премиър лийг. След като преди седмица "гражданите" бяха разбити у дома с 2:5 от Лестър, сега тимът на Джосеп Гуaрдиола направи 1:1 с Лийдс Юнайтед на "Елънд Роуд". Сити започна много силно и поведе с гол на Рахийм Стърлинг (17'). След този начален период тимът на Марсело Биелса показа страхотна игра и изравни чрез рекордното си попълнение Родриго. Попадението дойде след груба грешка на Едерсон, който обаче направи няколко много важни спасявания в хода на мача. Двата отбора сътвориха истински спектакъл и създадоха куп положения. "Гражданите" отправиха цели 23 удара, но само два от тях бяха точни, докато домакините имаха седем точни изстрела и преимущество в контрола върху топката. Лийдс вече има седем точки, докато Сити остава с едва четири след три изиграни мача.

Новото попълнение на "гражданите" Рубен Диаш дебютира в Премиър лийг. Той започна в центъра на отбраната на мястото на Нейтън Аке. Аймерик Лапорт, който замени Ерик Гарсия, бе негов партньор в центъра на защитата. Феран Торес стартира за първи път като титуляр. Рахийм Стърлинг беше на върха на атаката.
Марсело Биелса направи една промяна. Езджан Елиоски започна на мястото на Джак Харисън.
В третата минута Де Бройне изненада Меслие с директен удар от фал, чиято позиция предполагаше, че белгиецът ще центрира. Стражът на Лийдс не бе подготвен, но за негов късмет топката среща гредата.
В 16-ата "гражданите", които стартираха много настървено, отново бяха близо до гола. Стърлинг добре финтира отляво Ейлинг, след което центрира по земя към Торес, но неговият удар бе изчистен пред голлинията от Далас. Минута след това натискът на гостите даде резултат. Стърлинг получи на границата на наказателното поле, преодоля двама бранители, след което стреля много прецизно в ъгъла - 0:1.
След 25-ата минута Лийдс се отърси от напрежението и започна да атакува доста по-смело. Домакините стигнаха до чисто голово положение в 37-ата минута, когато Филипс много добре изведе Далас в наказателното поле. Северноирландецът се озова зад гърба на Уокър, който го побутна рисковано. Далас все пак стреля, но Едерсон успя да избие и да предотврати изравняването.

Сити отговори с много опасен удар на Фодън, който профуча встрани от целта.
В добавеното време на първата част Менди, който бе един от най-слабите играчи в селекцията на Гуардиола, направи грешка и подари топката на Ейлинг, който финтира добре Лапорт и стреля, но Едерсон отново спаси сигурен гол във вратата си.
В 59-ата минута Родриго Морено, който се появи в игра три минути преди това, проби отдясно и стреля в близкия ъгъл. Едерсон докосна топката, която след това рикошира от гредата. При последвалия корнер Едерсон този път сгреши фатално и изпусна кълбото, което рикошира в гърба на Менди и се озова на пътя на Родриго, който стреля във вратата за 1:1.

Лийдс се ентусиазира от този гол и започна да атакува още по-опасно. Десетина минути след това Купър засече с глава центриране на Филипс. Топката отново срещна гредата, макар че флагът бе вдигнат за засада, така че дори и да имаше гол, той нямаше да бъде зачетен. В 69-ата минута Родриго бе близо до втори гол, след като засече с глава центриране на Ейлинг отдясно, но Едерсон успя да избие над гредата.

Три минути по-късно Стърлинг се озова очи в очи с Меслие, но се забави и стражът успя да улови топката.
"Гражданите" натиснаха в последните минути. В 82-рата гостите настояваха за дузпа за игра с ръка на бранител на Лийдс след удар на Бернардо Силва. След това пък Стърлинг претендираше, че е фаулиран в наказателното поле, но и от двете ситуации не последва нищо.
Веднага след това Бамфорд излезе сам срещу Едерсон, който успя да спаси, но и тук флагът на лайнсмена бе вдигнат за засада.
В добавеното време Бамфорд засече с глава към собствената си врата центриране от фал, но Меслие внимаваше и улови.