Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Евертън не спира с победите и головете, Хамес се забавлява (видео)

Евертън продължава да оглавява временното класиране, след като постигна четвърта поредна победа от началото на сезона в Премиър лийг. Този път тимът на Карло Анчелоти надигра с 4:2 Брайтън на "Гудисън Парк". Хамес Родгигес (52', 70') бе ключовата фигура за този успех на "карамелите", след като отбеляза два гола и направи асистенция за попадението на своя сънародник Джери Мина (45'). Преди всичко това Доминик Калвърт-Люин (16') откри резултата с дежурния си гол, а Неал Мопе (41') изравни след група греша на Джордан Пикфорд. В добавеното време Ив Бисума оформи крайния резултат.

Карло Анчелоти предприе две принудителни промени в състава си. Алан и Андре Гомеш пропуснаха двубоя заради контузии, като на техните места стартираха Том Дейвис и Гилфи Сигурдсон.

Ив Бисума се завърна в състава на Брайтън след наказание. Той замени в халфовата линия Адам Лалана.

Евертън започна силно и още първите минути Райън трябваше да спасява опасен удар на Калвърт-Люин. В третата минута Майкъл Кийн прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради нарушение на бранителя.

В 16-ата логичното се случи и Калвърт-Люин отбеляза деветия си гол от началото на сезона, след като засече с глава на далечната греда центриране на Сигурдсон.

Постепенно Брайтън взе инициативата и в 41-вата минута "чайките" стигнаха до изравнително попадение. Тросар засече от въздуха центриране на Лампти, но ударът не бе добър и не би трябвало да бъде проблем за Пикфорд, който просто трябваше да улови. Английският национален страж обаче направи груба грешка и изпусна топката. Мопе я прати в опразнената врата за 1:1.
Евертън обаче успя да си върне предимството в резултата в добавеното време на първата част, когато Мина засече с глава центриране на Хамес Родригес от фал.
В 52-рата минута самият Хамес покачи на 3:1, след като сам пресече топката в половината на Брайтън, след което Калвърт-Юлин намери Иуоби отляво. Последният центрира много добре, а Хамес вече бе на точното място и засече на далечната греда.
20 минути преди края Хамес отбеляза и втори гол. Дукуре и Иуоби направиха добро двойно, преди първият да центрира към далечната греда, където непокритият колумбиец засече отблизо с десния крак- 4:1.
В добавеното време Ив Бисума оформи крайния резултат, след страхотен изстрел от 25 метра.