Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Сасуоло победи още един новак с 4:1 (видео)

След като преди седмица победи с 4:1 при гостуването си на Специя, днес Сасуоло постигна нов успех със същия резултат при домакинството си срещу друг новак - Кротоне, в двубой от третия кръг на Серия “А”.

Гостите имаха повече положения за гол в срещата, но въпреки това самите те допуснаха четири попадения. В 19-ата минута Доменико Берарди откри резултата в полза на “неровердите” чрез удар по земя. В 49-ата техният съперник получи правото да изпълни дузпа след фаул на Меди Бурабия срещу Лука Чигарини. Сими пък я превърна в гол. Едва девет минути по-късно обаче Сасуоло също си спечели дузпа след игра с ръка на Педро Перейра, а Франческо Капуто беше точен от бялата точка. В 85-ата минута нападателят беше изведен сам срещу вратаря и отбеляза втория си гол в мача, а крайното 4:1 оформи Мануел Локатели в добавеното време, възползвайки се от неразбирателство в противниковата защита.

Така Сасуоло събра седем точки и поведе в класирането преди изиграването на останалите двубои от кръга. Кротоне пък остава закотвен на последното място без актив след третата си поредна загуба.