Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

РБ (Лайпциг) също разкъса Шалке 04 (видео)

Поне за ден съставът на РБ (Лайпциг) излезе начело в Бундеслигата, след като се поздрави с победа с 4:0 срещу закъсалия Шалке 04. Домакините отказаха съперника в рамките на четвърт час в края на първото полувреме, когато реализираха първите си попадения. Джан Боздоган си вкара автогол в 31-вата, след което Анхелиньо в 35-ата и Вили Орбан в 45-ата добавиха красиви попадения с глава. В 80-ата Марсел Халстенберг беше точен от дузпа. Отделно “биковете” пропуснаха още куп ситуации.

Дебют като старши треньор на “миньорите” записа Мануел Баум, който преди дни замени Дейвид Вагнер. Отборът обаче не демонстрира никакво подобрение в играта си и вече има три загуби от три кръга, като е на последно място с най-лоша голова разлика. Баум имаше нещастието още преди почивката двама негови футболисти да се контузят - Суат Сердар и Ралф Феерман.