Чилуел поведе Челси, Жоржиньо довърши Палас с две дузпи (видео)

Челси постигна втора победа в Премиър лийг през този сезон, след като разби с 4:0 Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж". След доста безинтересно първо полувреме новото попълнение на Бен Чилуел (50') беляза шампионатания си дебют за "сините" с гол и асистенция към Курт Зума (66'), с което домакините поведоха с 2:0. Две дузпи, реализирани от Жоржиньо (78', 82') в рамките на четири минути, довършиха "орлите". За Челси това бе първи мач без допуснат гол през този сезон.
Франк Лампард направи шест промени в сравнение с последния шампионатен мач на "сините". Едуард Менди и Бен Чилуел дебютираха във Висшата лига с екипа на Челси. Курт Зума, Сесар Аспиликуета, Жоржиньо и Калъм Хъдсън-Одой също бяха титуляри. Кристиан Пулишич се завърна в групата след контузия, но остanа на пейката за началото и влезе в игра седем минути преди края.
Рой Ходжсън заложи на същите 11, които започнаха при загубата от Евертън преди седмицата. Уилфред Заха и Джордан Аю стартираха в атака.
Домакините имаха много сериозно териториално предимство и владееха топката в 72% от времето през първата част, но "сините" така и не успяха да създадат никаква чиста голова възможност пред Висенте Гуаита. "Орлите" се защитаваха много добре и допуснаха съперника да нанесе само два точни удара. Отправиха си Вернер и Ейбрахам, но това беше само за статистиката. Играчите на Палас също не успяха да организират нито една опасна контраатака в това безинтересно първо полувреме.
"Сините" започнаха по-енергично втората част. В 50-ата минута Сако не успя добре да изчисти топката в наказателното поле поле на гостите, Аспиликуета опита неособено добър изстрел, а след въздушно единоборство между Ейбрахам и Кояте топката стигна до Чилуел, който от осем метра простреля Гуаита, вкарвайки дебютния си гол за Челси.
В 63-тата минута и другото ново попълнение - Менди, се намеси добре, след като изби удар по земя на Аю, след който имаше и лек рикошет.
Три минути след това Курт Зума надскочи Сако и засече с глава много добро центриране на Чилуел отляво - 2:0.
В 76-ата минута Ейбрахам бе много близо до това да отбележи нов гол, след като засече добре с глава центриране на Хъдсън-Одой, но топката премина на сантиметри встрани. Секунди след това Челси получи дузпа, след като Ейбрахам падна след много лек контакт с Мичъл, който обаче не игра за топката. Жоржиньо изпълни перфектно наказателния удар, след като изпусна дузпа в дербито с Ливърпул във втория кръг.
Три минути след това домакините получиха нова дузпа, след като Сако препъна Хавертц в наказателното поле. Ейбрахам искаше да изпълни този път, но капитанът Сесар Аспиликуета се намеси и връчи топката отново на Жоржиньо. Изпълнението бе подобно - 4:0.
Преди епизода, в който бяха въвлечени Сако и Хавертц, имаше нарушение срещу Аю, но това не бе взето предвид от съдиите. В 86-ата минута пък Аю пък бе ударен в наказателното поле от Хавертц и "орлите" на свой ред поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.