ПСЖ си спретна голов фестивал срещу Анже (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен показа, че навлиза във все по-добра форма. Възпитаниците на Томас Тухел разбиха с 6:1 Анже в домакинството си от 6-ия кръг на Лига 1, като така четвърти пореден успех на сметката си. Домакините на "Парк де Пренс" можеха да спечелят и по-убедително, ако не бяха блестящите намеси на вратаря Пол Бернардони, както и един отменен гол на Килиан Мбапе.

Головата откри Алесандро Флоренци в 7-ата минута. Той получи трудна топка на границата на наказателното поле, но успя да я овладее и с красив лоб да я прати в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

В 36-ата минута резултатът бе удвоен. Мбапе финтира на скорост двама защитници и попаде на непокрития Неймар, който отблизо не среши за 2:0.

След това в 41-ата минута Мбапе вкара красив гол с пета, който обаче не бе зачетен заради засада.

Още в началото на втората част обаче резултатът стана класически с второто попадение на Неймар в мача. Флоренци опита да намери свой съотборник в пеналта, пасът му не се получи, но топката рикошира в играч на гостите и попадна в Неймар, който без забавяне стреля във вратата за 3:0.

Анже успя да върне един гол в 52-ата минута, когато топката бе разиграна след корнер, след което последва центриране към Исмаел Траоре, който с глава бе точен за 3:1.

Това обаче допълнително разгневи парижани, които пометоха своя съперник в оставащите минути. Първо в 57-ата Мичел Бекер напредна отляво и подаде към Юлиан Дракслер, който с помощта на рикошет вкара за 4:1.

Рикошет помогна и на Идриса Гей в 71-ата минута да отбележи петия гол за своя тим. Той стреля извън наказателното поле и от тялото на защитник кълбото излъга вратаря и попадна отново в мрежата.

В 84-ата минута Мбапе ознаменува прекрасната си игра с попадение. Пабло Сарабия напредна по лявото крило и върна към точката на дузпата, където нападателят с номер 7 засече във вратата, оформайки крайното 6:1.

С този успех ПСЖ събра актив от 12 точки и се изкачи до 2-ото място във временното класиране. Анже пък остава на 8-ата позиция с 9 точки.