Самп срази Фиорентина на "Артемио Франки" (видео)

Сампдория сложи край на лошото начало на сезона в Серия "А", записвайки първа победа. Това се случи в третия кръг в гостуването на Фиорентина. "Моряците", които преди това бяха с две загуби на сметката си, се наложиха с 2:1 на "Артемио Франки" и взеха първи три точки. Фабио Куалярела откри резултата от дузпа в 42-ата минута, след това Душан Влахович изравни в 72-ата, но в 83-ата Валерио Вере донесе успеха на гостите.

Фиорентина стоеше по-добре в началото. В 13-ата минута мощен шут на Душан Влахович бе спасен с усилие от Емил Аудеро. След това и Джакомо Бонавентура стреля опасно от фаул, но покрай вратата.

В края на полувремето обаче и гостите надигнаха глава и в 38-ата минута пропуснаха страхотна възможност. При едно разбъркване Микел Дамсгаард шутира отблизо, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията.

В 42-ата минута Сампдория получи дузпа, след като Федерико Чекерини задържа съперников играч в наказателното поле, а Фабио Куалярела не сгреши от бялата точка за 0:1.

Фиорентина можеше да се върне в мача в 48-ата минута, когато Федерико Киеза показа класа в наказателното поле, освободи си пространство за удар, който обаче бе блокиран от защитник на голлинията.

"Моряците" пък отговориха с чудесна възможност за Антонио Кандрева в 55-ата минута, който от добра позиция в пеналта стреля покрай вратата.

"Виола" възстанови равенството по малко куриозен начин. В 72-ата минута Никола Миленкович по-скоро опита далечен удар, но всъщност се получи извеждащ пас за Влахович, който отблизо овладя и вкара за 1:1.

Гостите можеха да си върнат преднината в 76-ата минута, когато Мортен Торсби при едно разбъркване след корнер отбеляза гол, но след намесата на ВАР той бе отменен заради игра с ръка на негов съотборник.

Самп все пак стигна до успеха в 83-ата минута. Вратарят Аудеро прати дълга топка в предни позиции, която намери Валерио Вере, той успя да я овладее и хладнокръвно да отбележи за 1:2.

Така Сампдория вече има първи три точки в актива си и излезе на 13-ата позиция. Фиорентина пък допусна втора поредна загуба и също има 3 точки до момента.