Спортинг (Лисабон) се сгромоляса срещу ЛАСК (видео)

Спортинг (Лисабон) се сгромоляса на прага на групите на Лига Европа. "Лъвовете" загубиха с 1:4 от ЛАСК (Линц) в плейофа на турнира и то на своя "Жозе Алваладе". Така те приключиха безславно участието си в надпреварата. Австрийците, които миналия сезон стигнаха до 1/16-финалите, пък отново дадоха заявка, че ще бъдат фактор в турнира.

Гернот Траунер даде преднина на гостите в 14-ата минута с глава след корнер.

Спортинг обаче успя да изравни в 42-ата минута, когато Тиаго Томаш се разписа с глава след центриране отдясно на Сантос.

ЛАСК обаче отново излезе напред в резултата в 58-ата минута, когато Марко Рагуж бе оставен непокрит на далечната греда и отблизо вкара за 1:2.

Ситуацията стана още по-сложна за Спортинг в 63-ата минута, когато Себастиан Коатес спъна откъсващ се съперников и грач и получи директен червен картон, а гостите вкараха трети гол от отсъдения фаул, като този път се разписа Петер Михорл.

В 69-ата минута австрийците довършиха съперника с четвърто попадение. Андреас Грубер бе изведен очи в очи с вратаря и елегантно копна топката над него, за да оформи крайното 1:4.