Гранада създаде история с победа в Швеция (видео)

Отборът на Гранада влезе в групите на Лига Европа за първи път в историята след победа с 3:1 при гостуването си на Малмьо. “Червено-белите” испанци играха по-силно и заслужиха продължаването на своята приказка.

В 24-ата минута гостите имаха добро положение: Херман изскочи на втора греда при корнер и стреля близо до гредата. В 30-ата минута Антонио Пуертас направи страхотен рейд отдясно и сервира топката на далечната греда за Дарвин Мачис - 0:1. В 45-ата Бергет изравни от самата голлиния след суматоха. В 58-ата Пуертас отново даде преднина на испанците, стреляйки от втората греда.