Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Деветима герои на Кадис измъкнаха победата от "Сан Мамес" (видео)

Отборът на Атлетик Билбао загуби с 0:1 у дома от новака Кадис в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Гостите завършиха двубоя с едва деветима играчи след червени картони в 48-ата и 69-ата минути.  Унай Лопес си отбеляза автогол в 56-ата минута за единственото попадение на "Сан Мамес".
През първото полувреме “лъвовете” имаха териториално преимущество, но не сътвориха нищо запомнящо се пред вратата на съперника. Гостите от югозападния испански град се бранехa добре и не чувстваха затруднения.

В 48-ата Акапо от състава на гостите беше изгонен с втори жълт картон. В 56-ата “жълтата подводница” вкара при една от редките си атаки. Чоко центрира остро и Унай Лопес си отбеляза автогол. Баските отговориха с греда на Иняки Уилиямс три минути по-късно. В 69-ата Кадис остана с двама души по-малко на терена след втори жълт картон на Алваро Негредо. В оставащите 20 минути “жълтата” стена издържа на натиска.