Залцбург отново е в Шампионската лига (видео)

Залцбург ще бъде част от групите на Шампионската лига за втори пореден сезон. Австрийците победиха Макаби Тел Авив с 3:1 като домакини и с общ резултат 5:2 елиминираха тима от Израел. Гостите имаха своите моменти и в двата мача, но в крайна сметка трябваше да признаят превъзходството на съперника.

Миналия сезон Залцбург впечатли с изявите си в най-престижния клубен турнир със стила си, но не излезе от групата си, в която бе Ливърпул. След това те се разделиха с две от звездите си - Ерлинг Холанд, който премина в Борусия (Дортмунд), и Такуми Минамино, който бе продаден на мърсисайдци.

Шампионът на Австрия за първи път успешно преодолява квалификациите на ШЛ при 14-ия си опит. Миналата година тимът влезе в групите, тъй като Ливърпул стана шампион предишния сезон.

Тимът, воден от Джеси Марш, имаше аванс от 2:1 от първия мач и поведе с попадение на Дака в 16-ата минута. Карзев изравни след половин час игра, но в самия край на първата част Сабослай от дузпа направи резултата 2:1, което до голяма степен прекърши гостите. Ново попадение на Дака след почивката оформи крайното 3:1.