Ман Сити убедителен срещу Бърнли, Торес с първи гол (видео)

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата след убедителна победа с 3:0 при гостуването на Бърнли. С два гола се отчете Рахим Стърлинг, а в 65-ата минута Феран Торес отбеляза първия си гол за “гражданите”.

Отборът на Гуардиола доминираше в големи периоди, но вратарят на домакините Пийкок-Фарел на два пъти спря Стърлинг преди английският национал да успее да го преодолее след подаване на Менди. Второто му попадение бе с удар отблизо след центриране на Торес. Пристигналият от Валенсия футболист сложи край на интригата с първия си гол за клуба.

Бърнли не направи нищо в предни позиции, а тряваше да се радва, че Стърлинг не стигна до хеттрик, след като вратарят на домакините спаси нов негов удар.

Това бе отличен отговор на Ман Сити след загубата с 2:5 от Лестър през уикенда. Гуардиола бе направил някои промени, но част от основните играчи бяха на терена. Де Бройне, Стърлинг, Родри, Фернандиньо и Уокър бяха сред титулярите.
По-рано днес Нюкасъл се размина с отпадане от четвъртодивизионния Нюпорт Каунти. “Свраките” губеха почти до края, след като Тристан Ейбрахамс откри резултата в петата минута. Домакините пропуснаха шансове да увеличат преднината си. Три минути преди края Джонджо Шелви успя да изравни за 1:1 в редовното време. Нюкасъл успя да надделее с 5:4 при последвалите дузпи.