Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Септември (Симитли) получи четири гола и изгоря в Хасковско

Отборът на Извор поднесе една от големите изненади в предварителния кръг на Купата на България. Тимът от Горски Извор в хасковска област разби с 4:2 втородивизионния Септември (Симитли) и продължава към първия кръг на надпреварата, в който ще се изправи срещу елитния Монтана. В състава на Извор личаха имената на някои доста опитни футболисти с немалко мачове в Първа лига като Тейнур Марем, Беркай Халил и Митко Плахов.

Домакините бяха доста по-активният тим през целия двубой и съвсем заслужено продължават напред. Спас Милушев откри резултата в 22-ата минута. Тогава атакуващият халф открадна топката в половината на съперника и след като напредна към наказателното поле матира Филип Димитров. В средата на втората част Извор получи правото да изпълни дузпа, като Милушев отново застана зад топката и реализира.

В 65-ата минута пък хубава атака отляво позволи на автора на първите две попадение да намери Плахов, който с пас по земя намери Христо Христов, който на празна врата реализира. В 87-ата минута гостите намалиха също от дузпа. Играч от Извор игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Борислав Хазуров застана зад топката и вкара. Малко по-късно самостоятелна акция и далчен удар на Кирил Мутафджийски донесе втори гол за Симитли, но в последната секунда нова хубава атака бе завършена от Христов за крайното 4:2 в полза на Извор.

Извор (Горски извор) - Септември (Симитли) 4:2
1:0 Милушев (22)
2:0 Милушев (59-д)
3:0 Христов (65)
3:1 Хазуров (87-д)
3:2 Мутафджийски (90)
4:2 Христов (92)