Хетафе матира Бетис за едно полувреме

Хетафе постигна класическа победа с 3:0 в домакинството си на Бетис от 4-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Колизеум Алфонсо Перес" решиха всичко още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в мача.

Хетафе поведе още в 13-ата минута, когато Ален Ниом центрира за Анхел Родригес в наказателното поле, а той със задна ножица отбеляза красив гол за 1:0.

В 39-ата минута резултатът бе удвоен. Марк Кукурея получи пред наказателното поле, освободи си пространство и със силен удар направи резултата 2:0.

Три минути по-късно падна и третият гол. Защитник на Бетис сбърка и подари топката та Кучо, който изведе Анхел Родригес на стрелкова позиция, а той хладнокръвно вкара за 3:0.

Бетис завърши мача в намален състав, след като в 83-ата минута Аиса Манди изрита в гръб играч на съперника и получи втори жълт и червен картон.

Така Хетафе си осигури победата и с актив от 7 точки поведе в класирането. Бетис пък е на 3-ото място с 6 точки.