Ференцварош се завърна в групите на ШЛ след 25-годишно чакане (видео)

Ференцварош се класира за груповата фаза на Шампионската лига за пръв път от 25 години насам, след като удържа нулево реми в реванша с Мьолде от плейофния кръг на надпреварата. Първата среща в Норвегия също завърши наравно - 3:3. Трите гола, отбелязани на чужд терен, обаче се оказаха решаващи и пратиха унгарския шампион напред в турнира.

През първата част положенията пред двете врати бяха сравнително малко. Олександър Зубков отправи далечен удар в 12-ата имнута, но без особено да затрудни вратаря на Мьолде. Гостите пък отговориха с опасен изстрел на Магнус Волф Ейкрем в 40-ата минута, но над вратата.

Гостите трябваше да търсят победата и логично увеличиха натиска през второто полувреме. В 76-ата минута Хестад направи страхотен пропуск останал очи в очи с вратаря. След това и Бриндхалдсен имаше прекрасен шанс в 87-ата минута, но пък той не успя да намери очертанията на вратата.

В добавеното време домакините успяха да отбележат гол чрез Узуни, но той не бе зачетен заради засада.

Така мачът приключи при резултат 0:0, но той напълно устройваше Ференцварош, който се завръща в групите на Шампионската лига след 25-годишно чакане.