Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Пирин се поизмъчи в Смолян, но не допусна изненада

Отборът на Пирин (Благоевград) се класира за първия кръг на Купата на България, след като в предварителната фаза на надпреварата отстрани Родопа (Смолян). “Орлетата” стигнаха до успеха с 2:0 в края на мача, въпреки че доминираше през по-голямата част от двубоя.

В 81-ата минута Мирослав Пушкаров откри резултата, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар. В самия край на мача пък Александър Дюлгеров оформи крайния резултат, след като целият тим на домакините, включително и вратарят се бе впуснал в предни позиции за едно статично положение. Бранителят вкара от центъра на опразнената врата и подпечата успеха.

Така Пирин стигна следващата фаза, където ще домакинства на Берое (Стара Загора). Срещите от тази фаза ще се играят между 20-22 октомври.

Родопа (Смолян) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Пушкаров (81)
0:2 Дюлгеров (93)