Нюкасъл губи Мат Ричи за месеци

Крилото Мат Ричи ще претърпи операция на рамото и няма да играе за Нюкасъл в следващите месеци, заяви мениджърът на английския отбор Стив Брус. 31-годишният Ричи се контузи при равенството 1:1 на "черно-белите" с Тотнъм миналата седмица. Националът на Шотландия се сблъска с Мат Дохърти от лондончани и напусна терена контузен в 69-ата минута.

Защитникът Фабиан Шер също има контузия в рамото, получена през юли. "Травмата на Ричи е подобна на тази на Шер. Ще претърпи операция съвсем скоро. Шер е извън игра от около девет седмици и се възстановява добре. Трябва да бъдем внимателни, защото Фабиан иска да играе, но лекарите ще преценят кога може да се включи в състава", категоричен е Брус.

В сряда Нюкасъл гостува на четвъртодивизионния Нюпорт Каунти в мач от четвъртия кръг в турнира за Купата на Лигата.