"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Болоня с мощна победа в местното дерби с Парма (видео)

Болоня постигна убедителна победа с 4:1 в дербито на област Емилия-Романа срещу Парма. Двата тима се изправиха един срещу друг на "Ренато Дал'Ара" в последния мач от 2-ия кръг в Серия "А". Звездата на мача бе нападателят на домакините Роберто Сориано, който реализира първите два гола за своя тим в 16-ата и 32-ата минута, а след това асистира и за попадението на Андреас Сков Олсен в 56-ата минута. Ернани върна един гол за гостите в 67-ата минута, нов 90-ата минута Родриго Паласио вкара четвърти гол за Болоня.

Домакините стояха по-добре още от самото начало. В 16-ата минута те откриха резултата. След центриране от корнер топката бе продължена към Сориано, който на далечната греда стреля с глава и прати кълбото зад голлинията, въпреки намесата на вратаря Луиджи Сепе.

В 32-ата минута Болоня удвои. Сориано по куриозен начин направи двойно подаване с халфа на гостите Ернани, след което с удар от границата на пеналта вкара за 2:0.

Резултатът стана класически в 56-ата минута, когато Сориано изведе Сков Олсен, който без забавяне стреля във вратата за 3:0.

Парма успя да върне един гол след груба грешка на вратаря Лукаш Скорупски, който подаде топката на Гастон Бругман, той пък без забавяне изведе Ернани на стрелкова позиция и бразилецът не сгреши за 3:1.

В 76-ата минута обаче пармалатите останаха в намален състав, след като Симоне Якопони спря откъсващия се Родриго Паласио и получи червен картон.
В добавеното време на мача Болоня заби и четвърти гол във вратата на съперника. След многоходова комбинация Паласио получи в наказателното поле и с диагонален удар оформи крайното 4:1.

Така Болоня записа първа победа за сезона и вече има 3 точки в актива си, докато Парма се озова на дъното на таблицата с нулев актив до момента.