Елина Свитолина успешно преодоля първия кръг на "Ролан Гарос"

Елина Свитолина се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставената под номер три украинка се наложи със 7:6 (2), 6:4 над Варвара Грачева. В първия сет Свитолина поведе с 4:0, но допусна изравняване до 4:4, за да се стигне до тайбрек, в който украинската тенисистка спечели със 7:2. Рускинята Грачева, заемаща 89-то място в световната ранглиста, поведе с 4:2 във втората част, но Свитолина спечели следващите четири гейма, за да се поздрави с краен успех след 99 минути на корта.

В следващия кръг Елина Свитолина ще се изправи срещу Рената Сарасуа. Мексиканската квалификантка победи с 6:1, 6:2 представителката на домакините Елса Жакмо. Свитолина игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" през 2015 и 2017 година.

В друга среща от първия кръг Кики Бертенс победи след обрат с 2:6, 6:2, 6:0 Катарина Заватска. Холандката, номер пет в схемата, изостана в резултата след първата част, като допусна три пробива. В следващите две части Бертенс спечели общо седем пъти подаването на 20-годишната украинка, за да победи след два часа и седем минути.

Във втория кръг възстановената от контузия в ахилеса Кики Бертенс ще играе срещу бившата финалистка Сара Ерани. Италианката, която достигна до двубоя титлата през 2012 година, победи с 6:2, 6:2 Моника Пуиг от Пуерто Рико за само 55 минути. Финалистката от 2019 година Маркета Вондрушова отпадна още на старта на турнира в Париж.

Поставената под номер 15 чехкиня загуби с 1:6, 2:6 срещу Ига Сьонтек (Полша). Шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова също напусна тазгодишното издание на "Ролан Гарос". Рускинята, което е 28-ма в схемата, загуби с 1:6, 6:2, 1:6 срещу своята сънародничка Анастасия Павлюченкова.