Младите хандбалисти на Локомотив (Мездра) оказаха сериозен отпор на бронзовия медалист Осъм (Ловеч)

Абсолютният дебютант ХК Локомотив (Мездра) отстъпи като домакин с 26:34 пред ХК Осъм (Ловеч) в среща от втория кръг на мъжкото хандбално първенство на България. Въпреки загубата, възпитаниците на треньора Евгени Йоловски оказаха сериозен отпор на бронзовия медалист през миналия сезон, като през по-голямата част от мача бяха равностойни на своя значително по-опитен съперник. Преди началото на двубоя в спортна зала „Арена Вършец“ двата отбора бяха поздравени от кмета на община Мездра Иван Аспарухов.

Домакините започнаха по-активно мача и дори поведоха в резултата с 5:2. С перфектни намеси в тези минути се отличи вратарят на младите „железничари“ Деян Василев, а с техничните си завършващи удари в нападение изпъкна разпределителят Илиян Младенов.

Към средата на първото полувреме гостите постепенно изравниха играта и на почивката се оттеглиха с 5 гола аванс - 11:16.

В началото на втората част хандбалистите от града на люляците увеличиха своята преднина и през повечето време поддържаха комфортна разлика от 7-8 гола. Ключовият момент в срещата бе в 39-ата минута, когато локомотивци се възползваха от численото си преимущество на терена и сведоха разликата до 3 гола - 16:19. В крайна сметка последният съдийски сигнал на реферския тандем Йонко Вутов - Нено Башев дойде при резултат 26:34.

Топреализатор на мача стана капитанът на Осъм Виктор Симеонов, който отбеляза 12 точни попадения, повече от половината от които от наказателни удари. 8 гола за гостите добави Преслав Станчев, 6 - Мартин Ангелов.

Най-резултатни за домакините бяха Божидар Симеонов, Илиян Младенов и Милен Валентинов, които реализираха по 5 гола. Останалите попадения за мездренските хандбалисти вкараха Йордан Тонов - 4, Никола Кръстев - 3, Валентин Гачев и Цветан Цеков - по 2.

ХК Локомотив (Мездра) започна в състав: Деян Василев, Валентин Гачев, Божидар Симеонов, Милен Валентинов, Йордан Тонов (кап.), Илиян Младенов и Кристиян Веселинов. Впоследствие в игра влязоха Никола Кръстев, Цветан Цеков, Теодор Ангелов, Георги Вълков, Владислав Андреев и Петър Ганев. В групата за мача бяха също Габриел Георгиев и Деян Дачев.

В дербито на кръга Шумен-61 се наложи над Спартак (Варна) с 26:21 (12:12). В останалите срещи се получиха следните резултати: АСТИ-91 (Хасково) - Добруджа (Добрич) 24:22 (11:12) и Левски (Левски) - Чардафон (Габрово) 25:35 (17:13). Пирин-64 (Гоце Делчев) и Локомотив (Горна Оряховица) по програма почиваха.