Шумен-61 поведе в класирането след втория кръг, АСТИ-91 изненада Добруджа

Новакът Шумен-61 остана лидер във временното класиране след втория кръг на мъжкото хандбално първенство на България.
Възпитаниците на Чавдар Чернев записаха втори пореден успех след 26:21 (12:12) над гостуващия Спартак (Варна) и водят в подреждането с пълен актив от 4 точки.

Първото полувреме беше по-оспорвано, като домакините наваксаха пасив от 7:10 и се оттеглиха на почивка при равенство 12:12.
Шуменци стартираха втората част със серия от три безответни попадения, а до края поддържава аванс от няколко гола, за да стигнат до победата. Домакините се представиха много силно в защита след почивката, като отличен мач направи и вратарят Ивайло Костов.
Димитър Грозев беше най-резултатен за домакините с 6 попадения.
Бронзовият медалист от миналия сезон Осъм Ловеч също постигна втори успех след 34:26 (16:12) над дебютанта в елита Локомотив Медра като гост.

Първа победа за сезона пък записа Чардафон Габрово, който със силно второ полувреме надделя над домакина Левски (Левски) с 35:25 (13:17).

Изненадата на кръга дойде в Добрич, където домакините от Добруджа допуснаха обрат след почивката и загубиха от АСТИ-91 (Хасково) с 22:24 (12:11).