Наполи не показа съчувствие към изтормозен от COVID-19 съперник (видео)

Тимът на Наполи постигна втора хубава победа през новия сезон в калчото, след като с лекота разби Дженоа с 6:0 на “Сан Паоло”. Футболистите в светлосини екипи се забавляваха на терена и не пощадиха съперника, който си има COVID-19 проблеми. Единственото неприятно за наставника на домакините Дженаро Гатузо е, че Лоренцо Инсиние напусна с контузия след само 22 минути игра.

През първото полувреме Наполи стигна само до едно попадение - на Ървинг Лосано в 10-ата минута, когато той се възползва от пас на Дрис Мертенс.

След почивката пред вратата на Дженоа се изви голова вихрушка. Секунди след подновяването на играта Пьотър Жиелински беше точен за 2:0. В 57 Мертенс покачи на 3:0, а след това в 65-ата Лосано реализира за втори път. Елиф Елмас, който замени Инсиние, увеличи на 4:0 след 69 минути игра, а след още три сред голмайсторите се записа и Матео Политано.

Гостите се опитаха да сглобят конкурентноспособен състав, взимайки под наем двама играчи от Ювентус (Лука Пелегрини и Марко Пяца) и един от Челси (Давиде Дзапакоста). Днес обаче нито един от тях не впечатли. Нямаше го и титулярният вратар Матия Перин, който също е преотстъпен от Юве. Вчера той и Ласе Шьоне дадоха положителни тестове за коронавирус и са под карантина, а съотборниците им трябваше да летят днес за Неапол. По тази причина този двубой беше преместен с три часа по-късно. В крайна сметка тези състесения се отразиха на представянето на отбора.

В следващия кръг е дербито Ювентус - Наполи.