Дузпа шокира Тотнъм в края и го лиши от победа (видео)

Тотнъм изпусна трите точки в домакинството на Нюкасъл, след като Калъм Уилсън изравни от дузпа за крайното 1:1 в 97-ата минута. Наказателният удар бе даден за игра с ръка след разглеждане с ВАР. Лукас Моура бе дал преднина на Тотнъм в 25-ата минута.

Раздразнението на Жозе Моуриньо ще бъде още по-голямо от факта, че неговият отбор доминираше през цялата среща и създаде редица положения, но така и не стигна до втори гол. Това се оказа фатално, тъй като в края на двубоя Ерик Дайър отклони топката с ръка в наказателното поле, а според новите правила при почти всяко подобно докосване се свири дузпа.

Под погледа на Гарет Бейл, който беше на трибуните, отборът на Моуриньо започна на високо темпо и още в самото начало бе близо до откриване на резултата. Вратарят на гостите Карл Дарлоу направи прекрасно спасяване след удар от фаул на Ло Селсо. Стражът се справи блестящо и при добавката на Хари Кейн, който стреля отблизо.
Удар с глава на Кейн също бе отразен от Дарлоу в десетата минута. “Шпорите” имаха сериозно предимство и създаваха положения. Вратарят на Нюкасъл ги спасяваше до 25-ата минута. Тогава Лукас Моура откри резултата след отлична работа на Кейн. Голмайсторът на Тотнъм, който направи 4 асистенции преди седмица срещу Саутхамптън, отново изработи гол. Той намери отлично Моура на далечната греда и резултатът бе открит.
След половин час игра далечен удар на Сон нацели гредата, а малко по-късно Дайър беше близо до попадение. Той бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина покрай вратата. Сон удари за втори път гредата четири минути преди почивката. Превъзходството на лондончани не се отразяваше на резултата и те не стигнаха до втори гол до почивката.
През второто полувреме събитията продължиха да се развиват по същия начин - Тотнъм създаваше положения, но не ги реализираше. Кейн и Моура не се възползваха от първите ситуации след почивката. Удар на Ло Селсо пък отиде право във вратаря Дарлоу.
Хари Кейн не можеше да намери мерника си, а Нюкасъл постепенно започна да поглежда към противниковата врата. Бергвайн, който се появи в игра на мястото на Сон на почивката, също имаше възможност, но стражът на гостите се справи и с неговия удар. Дарлоу се изяви отлично и при удар от фаул на Ламела.
В последните минути мнозина започнаха да си задават въпроса дали “шпорите” няма да съжаляват за тези пропуски. Малко преди края защитата на домакините за малко сама да си усложни ситуацията. Бен Дейвис в опит да изчисти нацели Хьойберг, но за негово щастие топката излетя покрай вратата.
Драмата се разви в добавеното време. Ерик Дайър отклони топката с ръка след опит за центриране на Анди Каръл. Ситуацията бе разглеждана дълго с ВАР, а главният съдия дори отиде да я погледне лично на екрана. След това решението бе дузпа. Калъм Уилнъс не пропусна и донесе точката на Нюкасъл.
ТОТНЪМ - НЮКАСЪЛ 1:1
1:0 - Моура (25)
1:1 - Уилсън (97-д)