Щутгарт с убедителен успех в Майнц (видео)

Щутгарт постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Майнц, като записа първи успех за новия сезон. Тимът на Пелегрино Матарацо губеше в голяма част от първото полувреме, въпреки че имаше предимство.

Гостите създадоха две положения в самото начало, но не се възползваха, а съперникът им отбеляза при първата си смислена атака в 11-ата минута. Тогава Куайсон откри резултата. Щутгарт успя да изравни в края на първата част, когато Вамангитука прати топката в мрежата с нисък удар. След час игра Дидави изведе тима напред.

Майнц се активизира, но в 77-ата минута остана с човек по-малко, тъй като защитникът Ниакате получи втори жълт картон. Това пречупи домакините и до края те допуснаха още два гола, дело на Климович и Калайджич.