Реал прехвърли стотачката срещу Сарагоса

Баскетболният отбор на Реал Мадрид регистрира втори пореден успех на сметката си в испанската Лига Ендеса. Селекцията на старши треньора Пабло Ласо се развихри срещу Сарагоса и прехвърли 100-те точки, за да запише комфортна победа с краен резултат 102:83 (26:13, 21:28, 28:17, 27:25). С победата Реал превзе върха в Испания с баланс 2-0, докато Сарагоса се свлече до 18-а позиция с 0-2.

“Белите” отвориха 18 точки разлика още в първата четвърт, но гостите отвърнаха на удара и се доближиха до съперника си през вторите десет минути. Импулсът в играта на Сарагоса обаче бързо се изпари и Реал нямаше проблем след голямата почивка.Image
Ветеранът Фабиен Козер поведе столичани с 25 точки и 4 асистенции, Руди Фернандес вкара 16 точки, от които пет тройки, Валтер Тавареш реализира 12 точки, а звездата Факундо Кампацо добави 11. За Сарагоса силен мач направи Рашийд Сюлаймон с 18 точки, Николас Брусино добави 15 пункта, а Дайлън Енис и Тригви Хлинасон оставиха по 12 и 11 точки на сметката си.