Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Леверкузен и Лайпциг впечатлиха с красиви голове (видео)

Евробойците Байер (Леверкузен) и РБ (Лайпциг) направиха 1:1 в атрактивен сблъсък от втория кръг на Бундеслигата. Красиви попадения на Емил Форшберг (14’) за гостите и на Керем Демирбай (20’) за съперника фиксираха резултата още преди средата на първото полувреме, а след това никой не успя да наложи превъзходство.

През миналия сезон Леверкузен стигна до четвъртфинал в Лига Европа, а Лайпциг шокира с полуфинал в Шампионската лига, с което очакванията за днешния мач бяха големи. Двата отбора обаче се неутрализираха и така и не успяха да излъчат победител.

Дебют за РБ записа Алексндър Сьорлот, който тази седмица беше закупен от Трабзонспор. Той се появи още преди почивката след контузия на Юсуф Поулсен. Преди това обаче датчанинът беше успял да даде голов пас към Форшберг, който в 14-ата минута преодоля Лукас Храдецки.

Само шест минути по-късно Демирбай изравни след нов прекрасен изстрел от далечно разстояние.

Активен за “аспирините” беше техният нов таран Патрик Шик, който до миналия месец беше част точно от Лайпциг. Негов удар с глава в 40-ата минута затрудни Питър Гулачи. В 59-ата пък младата надежда на домакините Флориан Виртц стреля в гредата.

“Златен” шанс за победен гол за “червените бикове” изпусна друг от новите - Хан Хи-Чан. В 74-ата минута кореецът не уцели празната врата при добавка след спасяване на Храдецки.