Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Проблеми за Лейкърс - ЛеБрон и Дейвис изпитват болки

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс Антъни Дейвис е под въпрос за мач №5 от финалната серия на Запад между “езерняците” и Денвър Нъгетс. 27-годишното крило огъна левия си глезен по време на четвъртия мач от серията, като вследствие на това е получил изкълчване в тази зона. Гардът Дион Уейтърс също е с въпросителен статус за мача, а Дани Грийн (наранен пръст), Алекс Карузо (проблеми с китката) и ЛеБрон Джеймс (възпаление на слабините) вероятно ще играят.

“Те ще продължат да се лекуват от травмите си. И двамата (Джеймс и Дейвис) изпитват известни болки, но са готови да стъпят на паркета”, сподели старши треньорът на Лейкърс Франк Вогъл.

Дейвис е един от основните двигатели на Лейкърс както в нападение, така и в защита. В 14 мача в плейофите до момента Ей Ди записва средно по 28.9 точки, 9.6 борби, 3.6 асистенции, 1.2 чадъра и 1.1 отнети топки при 57% стрелба от полето. Калифорнийският тим води в серията с 3-1 победи и е на един успех от това да достигне до първия си финал в НБА от 10 години насам.