Юношите до 16 години ще спорят с Босна за пето място на турнира "Влатко Маркович"

Юношеският национален отбор на България до 16 години ще играе с Босна и Херцеговина за пето-шесто място на приятелския турнир "Влатко Маркович в Хърватия. В третия си мач от турнира националите загубиха от домакина Хърватия с 0:1 и завърши с актив от една победа и две загуби в предварителната група и в неделя ще спорят с Босна за петото място.

Възпитаниците на селекционерите Стефан Колев и Георги Георгиев се представиха на ниво срещу хърватския тим, но в средата на второто полувреме останаха с човек по-малко на терена след червен картон на вратаря Александър Маджаров и това до голяма степен наклони везните в полза на съперника. Единственото попадение в мача отбеляза Лука Дудукович в 31-вата минута.

Съставът на България: 1. Александър Маджаров, 13. Георги Караиванов, 14. Виктор Добрев, 5. Росен Маринов, 17. Петър Господинов, 18. Асен Митков, 20. Стефан Трайков, 7. Кристиан Георгиев (40 - 9. Васил Василев), 8. Захари Атанасов (62 - 16. Цветомир Тодоров), 10. Любомир Тодоров, 11. Петър Кирев (49 - 15. Чунг Тханг Нгуен До; 65 - 12. Умут Хабил).