Ботев (Враца) взе дербито на Северозапада (видео+снимки)

Отборът на Ботев (Враца) победи с 2:0 Монтана в първия мач от седмия кръг на efbet Лига. Играчите на Антони Здравков спечелиха дербито на Северозапада с по едно попадение във всяко полувреме. Малко преди почивката Димитър Буров откри, а през втората част Даниел Генов подпечата успеха.

68 Ботев (Враца) - Монтана
Треньорът на домакините заложи на Костов на вратата и пред него в защита триото Миланов, Ндайе и Керчев. Зехиров и Буров бяха в ролята на халф-бекове, а Узунов и Лагоа действаха в средата на терена. В атака пък започнаха Том, Атанасов и Генов.
В Монтана липсваха контузените Иван Михов и Росен Кръстев. Треньорът Никола Спасов пусна на терена Макенджиев под рамката и Башлиев, Йорданов, Цонков и Айтов в отбрана. Ангелов и Илиев бяха опорните полузащитници, а Балджийски действаше като плеймейкър. Тасев и Минков бяха на двете крила, а атаката се водеше от Бари.
След равностойно първо полувреме домакините стигнаха до откриване на резултата в самия край на първата част. Отлично центриране отдясно от страна на Том, Димитър Буров засече кълбото от малък ъгъл във вратата на Благой Макенджиев.
В 58-ата минута Ботев (Враца) удвои преднината си. Петър Атанасов напредна в полето на Монтана и намери технично Даниел Генов, който с мощен шут прониза за втори път Макенджиев.
До края на срещата двата тима имаха по няколко интересни атаки, но нито домакините успяха да стигнат до по-изразителна победа, нито гостите да се врънат в мача с попадение.
С успеха си днес Ботев (Враца) събра десет точки в актива си и регистрира втора поредна победа. Срещите без поражение за врачани пък вече са три и позицията им в класирането е към момента седма. Монтана от своя страна остава с две по-малко и е на девето място.