Дори и без Ибра, Милан се справи с норвежци в голово шоу (видео)

Отборът на Милан направи нова крачка към груповата фаза на Лига Европа, след като победи с 3:2 лидера в норвежкото първенство Бодьо/Глимт в зрелищен мач от третия квалификационен кръг на турнира, изигран на “Джузепе Меаца”. Головете за “росонерите” отбелязаха Хакан Чалханоглу (16’, 32’) и Лоренцо Коломбо (50’), а тези на гостите бяха дело на Каспер Юнкер (15’) и Йенс Петер Хауге (55’).

Следващият съперник на Милан е португалският Рио Аве, отстранил Бешикташ след дузпи. С днешния успех Стефано Пиоли изравни серията на Карло Анчелоти от 16 поредни мача без загуба за гранда от Милано, докато поредицата от 20 срещи без поражение за Бодьо/Глимт бе прекратена и за първи път през тази година скандинавците бяха загубилият отбор.

В стартовия състав Стефано Пиоли бе направил две промени след победата над Болоня. Голямата звезда Златан Ибрахимович, който е заразен с коронавирус, пропусна мача и така 18-годишният Коломбо за първи път бе титуляр в официален мач за тима. Алексис Салемакерс пък отново игра като ляво крило, както преди седмица, заради наказанието на Анте Ребич. Гостите пък бяха подредени в 4-3-3 и разчитаха на опасното си трио в атака, което има 38 шампионатни гола през сезона.
В шестата минута Чалханоглу пробва изстрел, който се оказа далече от целта. Малко след това Филип Зинкернагел нанесе първия точен удар в мача, който беше спасен от Джанлуиджи Донарума. В 12-ата минута Давиде Калабрия също не успя да се разпише. В 15-ата Хауге проби по левия фланг и подаде на Юнкер, който откри резултата в полза на Бодьо/Глимт. Тяхната радост не трая дълго, защото минута по-късно Чалханоглу шутира от границата на наказателното поле и изравни за "росонерите".
 Последва домакински натиск, като удари на Саму Кастийехо и Чалханоглу излязоха в аут. Между тях гостите допуснаха грешка, след която турчинът подаде на намиращия се на добра позиция Исмаел Бенасер, чийто изстрел обаче бе избит в корнер. В 26-ата минута Коломбо отправи опасен шут под напречната греда, но Хайкин съумя да го избие в корнер. В 32-ата Салемакерс и Тео Ернандес комбинираха добре, защитникът подаде на Чалханоглу, който пък прати топката към Коломбо, а за нападателя остана само да се разпише отблизо.
В 50-ата минута Чалханоглу отбеляза за втори път в мача, след като при изпълнение на корнер се включи от дълбочина и беше точен с мощен шут. Норвежците обаче не се предадоха и само пет минути по-късно Хауге върна едно попадение с топовен изстрел отдалече.
В 59-ата Зинкернагел отправи опасен удар, който мина малко над вратата. В 63-ата влезлият като резерва Даниел Малдини прати топката в противниковата мрежа, но се оказа, че е бил в засада. В 79-ата Салемакерс прехвърли противниковия вратар, но защитник изби топката от голлинията. В 84-ата Ола Солбакен проби в наказателното поле, но Калабрия успя да блокира изстрела му. Минута по-късно Улрик Салтнес игра с глава след центриране от фаул, но Донарума успя да избие опасния му удар. В добавеното време именно халфът пропусна отличен шанс да изравни резултата, след като неговият шут от много добра позиция мина над вратата.
МИЛАН - БОДЬО/ГЛИМТ 3:2

0:1 Юнкер (15')
1:1 Чалханоглу (16')
2:1 Коломбо (32')
3:1 Чалханоглу (50')
3:2 Хауге (55')

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Кесие, Бенасер, Кастийехо, Чалханоглу, Салемакерс, Коломбо

Бодьо/Глимт: Хайкин, Сампстед, Мьо, Лоде, Бьоркан, Фет, Берг, Салтнес, Зинкернагел, Юнкер, Хауге