Спортинг се завърна в европейския баскетбол с победа в "Арена Ботевград"

Баскетболният отбор на Спортинг (Лисабон) се завърна на европейската сцена с победа. Португалският клуб извоюва правото си да се бори за участие в груповата фаза на най-силния турнир на ФИБА - Шампионската лига. Играчите на старши треньора Луис Магаляеш се справиха с швейцарския Фрибур с крайното 78:84 (18:27, 18:23, 25:16, 17:18) и продължават към финала в група "C" на квалификационния турнир, чийто домакин е Ботевград. Там португалците ще се изправят срещу победителя от срещата между Клуж (Напока) и Игокеа, която започва от 20:30 часа българско време.

Спортинг диктуваше събитията на паркета още от първата четвърт, когато излезе напред с девет точки чрез силна игра на Траванте Уилямс. Стрелбата на португалците вървеше добре и през втория период, като това им позволи да увеличат преднината си на 14 точки преди началото на второто полувреме - 36:50.

В третата четвърт Фрибур най-сетне се събуди и намали дефицита си на само 5 пункта, но в последната четвърт Джон Фийлдс позволи на символичните гости да удържат преднината си и да се поздравят с победата - 78:84.

Траванте Уилямс реализира 23 точки и взе 7 борби за Спортинг, Джон Фийлдс също направи силен мач и отбеляза 20 точки плюс 11 борби, а с 10 пункта остана Джеймс Елисор. Бившият гард на Академик (Пловдив) Шакир Смит вкара 9 точки, след като влезе от пейката.
За Фрибур Брандън Гарет и Арно Котюр се отчетоха с по 16 точки, а бившият баскетболист на Рилски спортист Шон Барнет отбеляза 8 точки.