Томова не загуби сет в първия си мач от квалификациите на "Ролан Гарос"

Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на започващия в неделя “Ролан Гарос”. Българката се наложи със 7:5, 6:4 над унгарката Река-Луца Яни.

В първия сет имаше общо 7 пробива, като 4 от тях бяха осъществени от Томова. Софиянката поведе с 2:0 в резултата, но Яни изравни за 2:2. Томова отново излезе напред при 4:2, но унгарката направи резултата 4:4. Томова проби за 5:4, но се пропука на свой сервис в десетия гейм. Българката обаче за пореден път спечели подаването на съперничката си и при 6:5 получи нова възможност да затвори частта с помощта на своя начален удар. С гейм на 30 Томова сложи точка на спора в първия сет и вече беше по-близо до победата от унгарката.
Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг на "Ролан Гарос"
Във втората част Томова отново взе първите два гейма, но загуби следващите три. Последва обаче силна серия за софиянката, която обърна резлутата до 5:3 в своя полза. При 5:4 Вики сервираше за победата и реализира втория си мачбол, класирайки се за следващата фаза след 1 час и 33 минути игра.
Томова направи само 15 печеливши удара, но и едва 20 непредизвикани грешки, докато унгарската й противничка допусна цели 41 непредизвикани грешки, като пласира и 31 уинъра.
Шиникова взе сет на талантлива украинка, но отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос"
Във втория кръг на пресявките поставената под №12 Томова ще играе с мексиканката Рената Сарасуа, която вчера надви сръбкинята Олга Данилович с 3:6, 6:4, 6:3.