Тиаго Алкантара подобри рекорд във Висшата лига само с едно полувреме

Испанският халф Тиаго Алкантара подобри рекорд още в първия си мач с Ливърпул, макар и само за едно полувреме. Той завърши трансфера си при "червените" от Байерн (Мюнхен) едва през тази седмица и влезе като резерва през второто полувреме при победата с 2:0 срещу Челси на "Стамфорд Бридж".

Мачът бе без голове при появата на Тиаго, който влезе на мястото на контузения капитан Джордан Хендерсън, но испанецът внесе свежест в халфовата линия и последваха два гола на Садио Мане. Тиаго завърши цели 75 паса - повече от всеки играч на Челси, независимо колко минути е имал на терена за срещата.

Два гола на Мане срещу 10 от Челси охладиха амбициите на един от големите конкуренти на Ливърпул (видео)
75-те подавания на Тиаго поставят и рекорд за футболист с 45 минути в мач от Висшата лига, като тази статистика се следи от "Опта" от началото на сезон 2003/2004.
Не всичко мина по план обаче. Тиаго извърши нарушение за дузпа срещу Тимо Вернер, но Алисон Бекер спаси удара на Жоржиньо и така бразилецът запази суха мрежа.