Бетис на Пелегрини продължава убедително (видео)

Отборът на регистрира втора победа във втория кръг от Ла Лига след 2:0 у дома над Валядолид. Набил Фекир от дузпа и Вилиан Карвальо вкараха атрактивни попадения през първото полувреме.

Момчетата на Мануел Пелегрини играха по-силно още от началните минути на първото полувреме. В седмата минута домакините получиха дузпа след наивна игра с ръка на Оскар Плано. Набил Фекир отбеляза дузпата по безапелационен начин. В 18-ата Вилиам Карвальо реализира зрелищно от въздуха. Той шутира топката от 19 метра и топката влетя с висока скорост в долния ляв ъгъл на вратаря.
Втората част започна с незачетен гол на  Вайсман от състава на “бяло-виолетовите”. И през второто полувреме Баломпие действа по-находчиво и заслужи победата.