Сент Етиен пропусна да запише нова победа

Нант измъкна 2:2 при домакинството си на Сент Етиен. Гостите пропиляха аванс от 2:0 и прекъснаха перфектната си серия от три победи без допуснато попадение. С 10 точки възпитаниците на Клод Пюел все пак се върнаха на върха на подреждането с по-добра голова разлика от Рен.

Сент Етиен поведе още във втората минута, когато Адил Аушиш отблизо засече в мрежата ниско подаване от дясно на Иван Нею Нупа. В средата на втората част Иван Масон удвои със страхотен удар от левия ъгъл на наказателното поле и по всичко изглеждаше, че гостите вървят уверено към четвърти пореден успех.

В 71-ата минута нигериецът Моузес Симон намали, след като засече отблизо на празна врата отлично ниско центриране от дясно към далечната греда на Денис Апия.

Четири минути преди края Нант стигна до равенството. Удар от дистанция на Андрей Жирото се отклони от играч на гостите, залъга вратаря Джеси Мулен и се отби от страничната греда, а резервата Рено Едмон отблизо направи добавка за крайното 2:2.