Миньор (Перник) загуби точки у дома

Отборите на Миньор (Перник) и Добруджа не излъчиха победител в мач от седмия кръг на Втора лига, игран на стадион "Миньор". Първоначално срещата беше насрочена за вчера (19 септември), но за да може част от заразените с коронавирус футболисти на гостите от Добрич да се завърнат на терена, Миньор уважи молбата на добричлии двубоят да се играе в неделя. Двата тима не успяха да си отбележат и срещата завърши при резултат 0:0.

Първото полувреме не предложи особена интрига за зрителите, като първото сериозно положение дойде в 61-ата минута, когато удар на Томислав Павлов с глава бе изчистен от голлинията на Добруджа. Десетина минути по-късно Кристиян Слишков излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе неточен. До края на срещата Миньор продължи да търси успеха, но добрите намеси на стража на гостите оставиха двете нули на таблото.

По този начин перничани изпуснаха шанса поне временно да изпреварят дубъла на Лудогорец и остават на 5-а позиция в класирането с 11 точки. Добруджа от своя страна продължи с лошото си представяне, като има само една победа от началото на сезона. Добричлии заемат 11-а позиция и имат в актива си 6 пункта.