Локо (Москва) най-после победи (видео)

Макар и трудно, Локомотив (Москва) прекъсна серията си от от 5 мача без победа. Направи го срещу един от непретенциозните тимове в РПЛ - Тамбов. "Железничарите" се наложиха с 1:0, а попадението вкара Фьодор Смолов още в 7-ата минута.

Локо заема 6-о място в класирането с 12 точки - пет по-малко от водачите Зенит и Спартак (Москва). Тамбов се намира малко над чертата на изпадащите с актив от 7 точки.
Голяма заслуга за победния гол имаше Антин Миранчук. Братът на продадения на Аталанта Алексей Миранчук премина между няколко противникови футболисти и поднесе топката на крака на Смолов, който от малкото наказателно поле не сбърка.

Едер и Смолов пропуснаха да направят аванса на Локомотив по-стабилен, а Тамбов можеше да изравни малко преди почивката, когато Гилерме спаси удар с глава на Владимир Обухов. Това обаче беше единствената голова ситуация, създадена от Тамбов.

През второто полувреме надмощието на Локо продължи, но нападателите на домакините се надпреварваха да пропиляват положения пред вратата на Сергей Рижиков.
"Железничарите" вече мислят за дербито с ЦСКА (Москва) на 27 септември, а следващият мач на Тамбов е домакинство на Спартак (Москва).