Монпелие отвя Анже, Страсбург спечели битката на дъното

Отборът на Монпелие най-после победи Анже, и то по убедителен начин. След като в предишните два сезона луизитаните не успяха да надвият днешния си съперник, този път те го направиха с 4:1 на своя стадион в мач от 4-ия кръг на Лига 1.

В 18-ата минута Арно Суке откри резултата за домакините в 18-ата минута с далечен шут по земя. Само седем минути след това Стефан Бахокен изравни, благодарение на асистенция на Анжело Фулжини. В 43-ата Анди Делор отново даде преднина на Монпелие чрез удар с глава, а в 60-ата се разписа по същия начин, но след центриране на Жуниор Самбия. В 86-ата Флоран Моле оформи крайното 4:1 с техничен изстрел, който се удари в напречната греда, но все пак премина голлинията. Така Монпелие събра девет точки и се изкачи на третото място в класирането, където Анже е десети с шест пункта в актива си.

Междувременно, Страсбург спечели битката на дъното срещу Дижон на “Мено”. Това стана с късно попадение на Стефан Митрович в 80-ата минута. По този начин елзасците вече са 17-и в класирането с първите си три пункта, а “горчиците” остават без спечелена точка на последното място в таблицата.