РБ Лайпциг тръгна на скорост (видео)

Отборът на РБ Лайпциг стартира новия сезон с домакинска победа с 3:1 над Майнц в мач от първия кръг на Бундеслигата. “Червените бикове” изиграха силно първо полувреме, а след почивката също не оставиха съмнения кой е по-добрият отбор на терена. Точни за домакините бяха Емил Форшберг (17 - дузпа), Юсуф Поулсен (21) и Амаду Хайдара (51) вкараха за домакините. Точен за Майнц беше Жан-Филип Матета (48).
“Червените бикове” връхлетяха в мача и заредиха положения пред вратата на съперника. В четвъртата минута Даниел Олмо отправи коварен удар, като вратарят успя да реагира в последния момент. В 16-ата Леандро Барейра извърши нарушение в наказателното поле на гостите - дузпа. Емил Форшберг реализира от 11-те метра за 1:0. Пет минути по-късно домакините удвоиха. Олмо центрира, Юсуф Поулсен взе високата топка и се разписа с глава за второ попадение. В 29-ата Поулсен получи страхотна топка и от шест метра не можа да преодолее вратаря. Две минути по-късно Форшберг нацели греда след удар с външен фалц.
Второто полувреме започна с неочакван гол на Майнц. Гостите отбелязаха в 48-ата минута, след като Жан-Филип Матета беше точен. Три минути по-късно Амаду Хайдара се възползва от пробойна в защитата на Майнц и отбеляза с насочване от десет метра с шпгата - 3:1.