Ланс продължава с отличното си представяне в Лига 1

Отборът на Ланс записа домакински успех с 2:1 в мача си срещу Бордо от четвъртия кръг на Лига 1.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. В 47-ата минута новаците поведоха чрез Игнатиус Ганаго, който пресече пас на Юсуф Сабали към вратаря и прати топката в противниковата мрежа. В 58-ата пък Пол Баис от състава на гостите фаулира Жонатан Клос в наказателното си поле, като получи червен картон за това свое действие. Гаел Какута пък беше точен от бялата точка. В последните секунди на добавеното време Самуел Калу отбеляза почетното попадение за “жирондинците”, като беше точен с глава след центриране от фаул.

С третата си победа през сезона Ланс събра 9 точки и е на второ място в класирането, отстъпвайки на Сент Етиен само по голова разлика. Бордо остана с 5 пункта в своя актив, което му отрежда 11-ата позиция.