Евертън оглави Премиър лийг след шумна победа (видео)

Отборът на Евертън спечели с 5:2 над гостуващия Уест Бромич в мач от втория кръг на Премиър лийг. “Карамелите” временно се качиха на върха в таблицата след втората си поредна победа. Доминик Калвърт-Люин изпъкна с хеттрик, а новото попълнение Хамес Родригес започна да се проявява с важна роля, след като днес се отличи с гол, асистенция и изработен червен картон. Тимът на Карло Анчелоти игра цяло полувреме с човек повече.
Първото полувреме в Ливърпул беше изключително динамично с остри акции и към двете врати. В десетата минута гостите откриха резултата след скоростно нападение. Гради Диангана избяга 50 метра без съпротива и изстреля топката от 20 метра. Централният бранител на “карамелите” Йери Мина така и не спря пробива на футболиста. Секунди по-късно Ричарлисон пропусна да изравни при чудесна възможност от пет метра. Гостите дори можеха да удвоят, но след техен изстрел топката се чукна в гредата.
В 31-ата минута намесата на ВАР донесе изравнителен гол. Първоначално попадението не беше зачетено поради засада, но повторението показа, че топката идва от защитник на Уест Бромич. Доминик Калвърт-Люин вкара с пета от два метра за 1:1. В 45-ата Хамес Родригес вкара страхотен гол с удар от 20 метра. Колумбиецът изстреля топката отсечено към далечния ъгъл и хвана неподготвен вратаря. Секунди по-късно Хамес “изработи” и червен картон на съперник. Киърън Гибс действа детински и удари без топка Хамес. Наставникът Славен Билич също беше изгонен.

В 47-ата гостите от Бирмингам изравниха след статично положение. Матеус Перейра завъртя топката по страхотен начин над стената и от 23 метра я прати в горния ляв ъгъл на Джордан Пикфорд. Много бързо домакините взеха нещата в свои ръце. В 54-ата минута Мартин Кийн отново даде преднина на ливрпулци. След центриране вратарят спаси удар с глава, но Кийн вкара с добавка от шест метра. В 61-ата Ричарлисон се измъкна от защитата и пусна топката към далечната греда, където Калвърт-Люин се разписа след шпагат. Пет минути по-късно Калвърт-Люин оформи хеттрик след изпълнение с глава при корнер - 5:2.