Даниел Генов се развихри и донесе успех за Ботев (Враца) над Царско село (видео+галерия)

Oтборът на Ботев (Враца) постигна успех с 2:1 над Царско село в сблъсък от шестия кръг на efbet Лига. В герой за гостите се превърна Даниел Генов, който заби и двете попадения в мрежата на "царете", които успяха да върнат един гол чрез Мартин Кавдански, но "зелените" задържаха преднината си и прекъснаха серията на тима на Любослав Пенев от пет мача без поражение.
Първата интересна ситуация се откри още в третата минута, когато Борис Галчев центрира от корнер, а Родригес отправи удар, но кълбото премина над вратата.

В 12-ата минута централният нападател на "царете" Мирослав Будинов получи добра възможност да стреля, но опитният футболист не успя да отправи точен изстрел към вратата на гостите от Враца.

В 35-ата минута Ивайло Марков проби добре отляво, след което центрира по земя към Сисе, който стреля, но отново неточно.

Две минути по-късно гостите стигнаха до първото попадение в срещата. Владислав Узунов изведе майсторски на голова позиция звездата на Ботев Даниел Генов, който без проблем вкара поредния си гол от началото на сезона в efbet Лига. Интересен факт е, че това бе първият допуснат гол на столичани от началото на сезона.

Секунди преди края на първата част Генов направо отличен пробив, който завърши с подаване в наказателното поле към Петър Атанасов, но защитата на Царско село се справи.

Само минута след подновяването на играта домакините бяха изключително близо до изравнителното попадение. Oт чиста позиция Мирослав Будинов прати топката встрани от вратата.

В 56-ата минута Даниел Генов отново бе точен, атакуващият футболист на Ботев отбеляза с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 65-ата минута домакините намалиха резултата. Централният бранител Мартин Кавдански вкара гол, след като Хулио Родригес стреля с глава, топката се отби в гредата и попадна в Кавдански, който от близка дистанция не пропусна да се разпише.

В 77-ата минута Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле, но бранител на "червените" не успя да засече добре центрирането на опитния халф.

До края на срещата "царете" опитаха всичко, за да стигнат до точката, но защитата на Ботев се справи и гостите от Враца си тръгнаха с трите точки.
50 Царско село - Ботев (Враца)
В следващия кръг Царско село гостува на Славия, а футболистите на Антони Здравков приемат Монтана.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2

0:1 Генов (37)
0:2 Генов (56)
1:2 Кавдански (65)